KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14752043
nr 1475 2043
Ebba Hedqvist
(1909-2001), Sverige
Oljemålning, Komposition. Monogramsignerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 76x54 cm
Ebba Hedqvist, svensk bildkonstnär född 1909, död 2001.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:49:38
300 kr
350 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
700 kr
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer